Varumärken

Vi som jobbar här

Ingela EngmanIngela Engman

Född: 1968 i bilen mellan Kävlinge och Lund
Familj: Maken Kjell
Beskrivning: Driftig, envis och lycklig
Intressen: Design, bilar, hotell och restaurangbesök
Mat/Dryck: Köttbullsmacka/champagne
Gör: Ägare/sälj

Mail: ingela.engman@felestad.se
Tel: 046-712068, 0705-765015

JOUR (då Felestad är stängt): jour@felestad.se

Kjell EngmanKjell Engman

Född: 1961 i Nyköping
Familj: Fru Ingela och vuxna dottern Josefin
Beskrivning: Hittepåare!
Intressen: Bilar, mat och golf
Mat/Dryck: Pitepalt/öl
Gör: Ägare/fastighet

Mail: kjell.engman@felestad.se
Tel: 046-712640, 0703-254122

Anette NilssonAnette Nilsson

Född: 1968 i Lund
Familj: Maken Stefhan och döttrarna Johanna och Emma. Katten Max
Beskrivning: Ambitiös och glad
Intressen: Familjen, joggingturer, hajk i skogen
Mat/Dryck: En Boeuf Bourguignon/Rött vin gärna från Sydafrika
Gör: Ekonomi

Mail: anette.nilsson@felestad.se
Tel: 046-712032, 0701-427598

Patrik ZlatkovicPatrik Zlatkovic

Född: 1983 i Nässjö med en handboll i näven
Familj: Sambon Rebecca och sonen Eric
Beskrivning: Positiv, driven, lagspelare
Intressen: Grillat med en god IPA
Gör: Försäljningsansvarig

Mail: patrik.zlatkovic@felestad.se
Tel: 046-71 26 40, 0768-99 98 30

Nina LarssonNina Larsson

Född: 1975 i Santiago, Chile
Familj: Sambon Björn, sönerna Linus & Rasmus, bonusbarnen Ebba & Melvin
samt Chihuahuan Honey
Beskrivning: Pigg & glad, ärlig & nyfiken!
Intressen: All SPORT, film och träna
Mat/Dryck: Kött/rödvin
Gör: Sälj

Mail: nina.larsson@felestad.se
Tel: 046-712643, 0732-022640

Åsa Hansson Åsa Hansson

Född: 1969 i Lund
Familj: Maken Jörgen, döttrarna Linn, Bea & katten Svea
Beskrivning: Stark, stabil och ärlig
Intressen: Familjen & havet
Mat/Dryck: Italienskt/rött vin
Gör: Ansvarig för konfektion/sälj

Mail: asa.hansson@felestad.se
Tel: 046-712048, 0733-302640

Peter Janson Peter Janson

Född: 1956 i Landskrona
Familj: Frun Gith och vuxna barnen Emma och Emil.
Beskrivning: Ständigt på språng
Intressen: Matlagning, historia, HIF och allmänt sportgalen
Mat/Dryck: Fisk/Vin…gärna rött
Gör: Marknadsföring/sälj

Mail: peter.janson@felestad.se
Tel: 046-712640, 0768-999830

Ami WintherAmi Winther

Född: 1977 i St-Harrie
Familj: Maken Bobby, 4 barn varav 2 är bonus och katten Molly
Beskrivning: Glad, nyfiken och ärlig
Intressen: Matlagning, träning och familjen
Mat/Dryck: All den goa maten min man gör
Gör: Sälj

Mail: ami.winther@felestad.se
Tel: 046-712042

Martha Kjellström Martha Kjellström

Född: 1971 Bogotá i Colombia
Familj: Döttrarna Emelie & Emma
Beskrivning: Lugn & harmonisk
Intressen: Inredning och familjen
Mat/Dryck: Italienskt/vitt vin
Gör: Administration

Mail: martha.kjellstrom@felestad.se

Anders Bunse Anders Bunse

Född: 1965 i Norrköping
Familj: Frun Åsa, sonen Gustav och dottern Klara
Beskrivning: Tålmodig och driven
Intressen: Golf
Mat/Dryck: Vällagat/öl
Gör: Logistikansvarig

Mail: anders.bunse@felestad.selager@felestad.se
Tel: 046-712640, 0733-602640

Helena Galbe Helena Galbe

Född: 1974 i Upplandsväsby
Familj: Sambon Jonas och döttrarna Ebba och Elsa
Beskrivning: Pigg & pratglad
Intressen: Familjen & vänner
Mat/Dryck: Allätare/drinkar
Gör: Sälj

Mail: helena.galbe@felestad.se
Tel: 046-712056, 0733-422640

Fredrik Persson Fredrik Persson

Född: 1986 i Lund
Familj: Sambon Diana
Beskrivning: Laid-back, rolig och noggrann
Intressen: Konst i alla former, vänner
Mat/Dryck: Kött/öl
Gör: Art Director/Webb

Mail: fredrik.persson@felestad.se
Tel: 046-712061

Robert Fransson Robert Fransson

Född:1971 i Lund
Familj: Fru Eva, sonen Viggo och dottern Vilda
Beskrivning: Noggrann och glad
Intressen: Bygge, matlagning och datorspel
Mat/Dryck: Mandostek, rött vin
Gör: Tryckeri och logistik

Mail: robert.fransson@felestad.se
Tel: 046-712640

Emil Widehov Emil Widehov

Född: 1995 i Lund
Familj: Mamma Kerstin, Pappa Fredrik och bror Mattias
Beskrivning: Positiv, rolig och teknisk
Intressen: Datorteknik, musik och fotboll
Mat/Dryck: Burgare, pepsi
Gör: IT & Webb

Mail: emil.widehov@felestad.se
Tel: 046-712061

Karolina Ragnarsson Karolina Ragnarsson

Född: 1974 i Lund
Familj: Maken Stefan och sonen Karl
Beskrivning: Lugn och noggrann
Intressen: Naturen, resa & läser gärna
Mat/Dryck: Skaldjur/champagne
Gör: Ekonomi/administration

Mail: karolina.ragnarsson@felestad.se
Tel: 046-712640

Sandra Gunnarsson Sandra Gunnarsson

Född: 1985 i Lund
Familj: Sambon Niklas, sönerna Leo och Sam och dottern Molli
Beskrivning: Noggrann & energisk
Intressen: Träning
Mat/Dryck: Fisk/Vin
Gör: Ekonomi

Mail: sandra.gunnarsson@felestad.se
Tel: 046-712640, 0735-442385

Annika Lundahl Annika Lundahl

Född: 1971 i Malmö
Familj: Maken Johan, och sönerna Anton och Nils
Beskrivning: Glad och kreativ
Intressen: Familj, vänner och inredning
Mat/Dryck: Skaldjur och champagne
Gör: Sälj

Mail: annika.lundahl@felestad.se
Tel: 046-712640

Ida KjellsöIda Kjellsö

Född: 1986 i Helsingborg
Familj: Maken Daniel
Beskrivning: Energisk, glad och pratsam
Intressen: Resa, dykning, golf
Mat/Dryck: Hemmagrillad hamburgare och en Warsteiner öl
Gör: Sälj

Mail: ida.kjellso@felestad.se
Tel: 046-712640, 0735-547705

Åsa Wiström Olsson Åsa Wiström Olsson

Född: 1965 på Öland
Familj: Maken Per-Åke, dottern Clara och bonusbarnen Magnus och Louise
Beskrivning: Engagerad, nytänkande och omtänksam
Intressen: Familjen, vänner och resa
Mat/Dryck: Grillat/vin
Gör: Sälj

Mail: asa.w.olsson@felestad.se
Tel: 046-712642, 0721-882640

Emma Nilsson Emma Nilsson

Född: 1995 i Lund
Familj: Sambon Mischa
Beskrivning: Lugn och arbetsvillig
Intressen: Fotboll, Frölunda HC och resa
Mat/Dryck: Burgare/Öl
Gör: Sälj

Mail: emma.nilsson@felestad.se
Tel: 046-712640

Emma Sandström Emma Sandström

Född: 1995 i Malmö
Familj: Mamma, pappa och systern Emilia
Beskrivning: Livsnjutare
IIntressen: Umgås med vänner
Mat/Dryck: Grillat/GT
Gör: Sälj/Administration

Mail: emma.sandstrom@felestad.se
Tel: 046-712640, 0706-179710

Åsa Bunse Åsa Bunse

Född: 1967 i Malmö
Familj: Maken Anders, sonen Gustav och dottern Klara
Beskrivning: Positiv och lösningsfokuserad
Intressen: Allt som förgyller tillvaron
Mat/Dryck: En kall öl och allt som min man lagar
Gör: Webb & webbshoppar

Mail: asa.bunse@felestad.se
Tel: 046-712640

Didrik Ekstrand (Tjänstledig)Didrik Ekstrand

Född: 1994 i Helsingborg
Familj: Pappa Mats, mamma Susanne, systrarna Gilda, Malwa och Wilma
Beskrivning: Positiv, rolig och utåtriktad
Intressen: Fotboll (Malmö FF)
Mat/Dryck: Oxfilé, öl
Gör: Logistik

Mail: didrik.ekstrand@felestad.selager@felestad.se
Tel: 046-712068, 0705-765015

Gustav Bunse Gustav Bunse

Född: 1995 i Lund
Familj: Pappa Anders, mamma Åsa, syster Klara
Beskrivning: Estetisk och positiv
Intressen: Film, musik och fotboll
Mat/Dryck: En bra burgare och öl
Gör: Tryckeri och logistik

Mail: gustav.bunse@felestad.setryckeri@felestad.se
Tel: 046-712640

Andreas Lindekvist Andreas Lindekvist

Född: 1975 i Höör
Familj: Frun Dessy
Beskrivning: Lugn och glad
Intressen: Kallbad och resor
Mat/Dryck: Köttbit/vin
Gör: Logistik - Export

Mail: andreas.lindekvist@felestad.selager@felestad.se
Tel: 046-712640, 0705-522640